מחפשיםדלתות פנים
?
קחו הצעת מחיר מנבחרת זמן לבנות

או התקשרו לרונה
052-9788411
info@timetobuild.co.il

פנייתכם התקבלה בהצלחה
ניצור עימכם קשר בהקדם!

 

המדריך לבחירת דלתות פנים לבית

בחירת דלתות פנים לבית אינה עניין של מה בכך. בין אם אנו מודעים לכך ובין אם לא, דלתות פנים הבית הינן גדולות יחסית והן תופסות לא מעט מקום במרחב. לכן, יש להן חשיבות רבה עבור העיצוב הכולל של החלל בו אנחנו מציבים אותן. בנוסף לכך, לא ניתן להתעלם מכך שלדלתות הפנים יש גם שימוש פונקציונלי שלא ניתן להתעלם ממנו. אחרי הכל, אחד התפקידים של הדלתות הללו הוא לבודד את חללי הבית השונים זה מזה, לכן עליהן להיות איכותיות ולבודד היטב את הפנים מפני רעשי החוץ.

בחירת דלתות פנים
כיצד, ניתן לבחור בדלתות הפנים המתאימות לבית שלנו? מספר טיפים לבחירה נכונה של דלתות הפנים:

סוג הדלת הרצוי

הדבר הראשון שיש לברר טרם רכישת דלתות פנים הוא אודות סוגי הדלתות המצויים כיום בשוק. להלן סקירה קצרה של סוגי דלתות הפנים הפופולריים ביותר לשימוש כיום: הסוג הראשון והנפוץ ביותר הינו דלת הכנף. זוהי אותה דלת שאנו מכירים מרוב הבתים בארץ, דלת הנפתחת כלפי חוץ או כלפי פנים ומכאן שמה. הבעיה העיקרית בדלת זו הינה המקום שהיא תופסת בעת פתיחתה. אם אתם בוחרים בדלת כנף, חשוב להקפיד שאם מדובר בחדר קטן באופן יחסי, כדאי שהדלת תיפתח כלפי חוץ ולא כלפי פנים, זאת על מנת להביא לחיסכון מקסימלי של מקום בחדר. עוד סוג של דלתות פנים הינו דלתות דו כנף. בניגוד לדלתות הפנים הרגילות, בעלות הכנף האחת, דלתות דו-כנף הינן דלתות גדולות יחסית, אשר כפי ששמן מרמז, יש להן שתי כנפיים. מראה דלתות אלה הינו מרשים ומהודר. על פי רוב, דלתות אלה יתאימו למעבר בין חללים גדולים יחסית בבית ולא ככניסה לחדרים פנימיים. על מנת להביא לחיסכון במקום, ניתן להשתמש בדלתות הזזה. דלתות אלה נפתחות לצד ולא כלפי חוץ ולכן הן אינן גורעות מחלל החדר אליו הן מובילות. מדובר בפתרון יעיל ביותר במקרים בהם החדר קטן מימדים, כמו למשל חדר הכביסה, חדר האמבט או השירותים. בנוסף, במידה ויש בבית נכים עם כסאות גלגלים, החלל הנוסף שמאפשרת דלת ההזזה עשוי להיות יעיל ביותר עבור הנגישות.

דלתות פנים

עיצוב הדלת

לעיצוב דלתות הפנים יש חשיבות מכרעת לגבי עיצוב הבית. אין די בבחירת סוג הדלת הרצוי, יש להקדיש מחשבה גם לגוון הדלת, למרקם שלה ולחומר הגלם ממנו היא עשויה. חשוב מאוד להבין שאת הדלתות לא פשוט להחליף ולכן חשוב לבחור בקפידה דלת שמוצאת חן בעיניכם ובעיני כל בני הבית, אשר תוכל לשרת אתכם לאורך שנים ארוכות גם במידה ותחליטו, בשלב מסוים, להחליף את הריהוט הקיים או את הקו העיצובי של הבית. לכן, אין לבחור בדלתות בעלות גוון נועז יתר על המידה, שכן הוא עלול שלא להשתלב עם הצבעים העתידיים של הריהוט או של הקירות. בחירת הדלת המתאימה ביותר צריכה להתבצע על פי העיצוב הכולל של הבית, או, במקרים מסוימים, העיצוב שעתיד להיות בו. למשל, אם הבית שלכם מעוצב על טהרת הסגנון הכפרי, החמים, הרי שדלתות פנים בעלות גוון עץ טבעי עשויות להיות בחירה נבונה עבורכם.  

דלת פנים

דלתות פנים אחידות או שונות זו מזו?

נשאלת השאלה אם יש לבחור בדלתות אחידות עבור כל חדרי הבית. בעניין זה, אין תשובה מובהקת. מצד אחד, בחירה בדלתות פנים אחידות עשויה לתרום לאיזון, להרמוניה ולקו עיצובי שמקשר בין החללים השונים בבית. מצד שני, בהחלט ניתן לשבור את האחידות על ידי בחירה בדלתות פנים שונות עבור חללים בעלי אופי שונה. למשל, הדלת שתוביל אל חדרי השינה תהיה שונה מן הדלת שתוביל אל חדרי האמבטיה והשירותים.

עיצוב דלתות פנים

איכות הדלת

החלפה של הדלתות המצויות ברשותנו עשויה להיות יקרה ומסובכת בהרבה ביחס להחלפה של סוגי רהיטים אחרים. לכן, חשוב לקחת בחשבון שצריך לבחור דלת איכותית די הצורך על מנת לשרת את הבית לאורך שנים ארוכות של שימוש אינטנסיבי, מבלי להתבלות, לחרוק או להישבר. לפיכך, יש לשים דגש גם על האיכות בעת בחירת הדלת המתאימה לבית. ראשית, נסקור את איכות חומרי הגלם מהם עשויה הדלת. אחד מחומרי הגלם הפופולריים ביותר עבור דלתות הפנים הינו עץ מלא. חומר גלם זה הוכיח את עצמו מזה שנים ארוכות כחומר גלם חזק, יציב ועמיד לאורך זמן. החיסרון העיקרי של חומר גלם זה הינו מחירו הגבוה יחסית. עוד אופציה היא דלת פנים שעשויה שבבים של עץ דחוס. מדובר באופציה זולה בהרבה ביחס לדלת העץ המלא וחסרונה העיקרי טמון בכך שהיא אינה עמידה בפני מים ולכן לא תתאים לחלק מן החדרים בבית. חומר גלם פופולרי נוסף הינו הפלקסבורד, שהוא שילוב של שבבי עץ יחד עם סיבי פשתן. דלתות העשויות פלקסבורד הינן עמידות וחזקות והן מאפשרות בידוד רעשים מצוין. יש לציין כי את חומרי הגלם השונים מהם עשויות הדלתות נהוג לצפות בחומרים אחרים, זאת על מנת לשוות לדלת את המראה הרצוי. בין סוגי הציפויים הפופולריים ניתן למצוא ציפוי למינציה, ציפוי פורניר, המעניק לדלת מראה עץ טבעי או צביעה באמצעות תנור. בנוסף לאיכות חומרי גלם, חשוב להקפיד גם על איכות גבוהה של פרזולים ובכלל זה ידיות, צירים ומנגנוני הנעילה של הדלת. מומלץ לבחור בדלת מתוצרת איכותית, אשר תבטיח פרזולים ברמה גבוהה יחסית. כדאי לדעת שיש בשוק פתרונות חכמים ומודרנים בעולם הפרזול, אשר יכולים להפוך את הדלת לאסתטית יותר ונוחה יותר לשימוש. במסגרת זו, ניתן למנות את מנגנון הנעילה המגנטי המתוחכם וכן את הצירים הסמויים שנראים לעין רק כאשר הדלת סגורה.