מחפשיםמטבחים
?
קחו הצעת מחיר מנבחרת זמן לבנות

או התקשרו לרונה
052-9788411
info@timetobuild.co.il

פנייתכם התקבלה בהצלחה
ניצור עימכם קשר בהקדם!

 

המדריך לעיצוב מטבחים

עיצוב מטבח היא משימה לא פשוטה, אך יכולה להיות מאוד מרתקת, מעניינת ומספקת אם עושים אותה בצורה נכונה ומסודרת. בכל תהליך של עיצוב מטבחים ישנם מספר כללים או פרוצדורות שכדאי ליישם אותם בצורה מאוד קפדנית על מנת להבטיח שהתוצאה שתתקבל, לא רק שתעמוד בציפיות שלכם, אלא תגיע מעבר להן. להלן מדריך קצר שיוכל לסייע לכם להתנהל לאורך התהליך כולו:

 

עיצוב מטבחים

1. תחילה חשוב לגבש את תכנית העיצוב הפרטית והקטנה שלכם. לא מדובר בתכנית העיצוב הסופית ולא מדובר בתכנית מקצועית, אלא במסמך שיסייע לכם להתמקד ולהגדיר מה בדיוק אתם מחפשים. במסגרת זו עליכם להגדיר את הקווים המנחים המרכזיים, רעיונות, העדפות וכדומה, ולא פחות חשוב, להגדיר את הקווים האדומים שלכם שאותם אתם לא רוצים לחצות. את השלב הזה מומלץ לבצע אל מול גלריות וקטלוגים שיציפו לכם רעיונות שאולי לא הכרתם.

 

2. בשלב הזה, אתם רוצים לערב איש מקצוע המתמחה בתחום של עיצוב מטבחים, בין שבמודל של ליווי צמוד ובין שבמודל של ייעוץ מקצועי בלבד. איש המקצוע, שאותו יהיה עליכם לפגוש מספר פעמים לאורך התהליך, יוכל לוודא שאתם פועלים על פי עקרונות העיצוב המקצועיים, ושאתם נמנעים מטעויות שיכולות גם לעלות לכם כסף רב וגם להוביל לתוצאה גרועה.

עיצוב מטבחים

3. בעבודה עם איש המקצוע יהיה עליכם להחליט מה הוא סגנון העיצוב המועדף עליכם, מה הם הגוונים הרלוונטיים עבורכם ומה הם הגוונים שאתם לא מעוניינים בהם. יהיה עליכם להחליט על פרטים מגוונים כמו מספר הכיורים, ארונות ומגרות, מכשור אלקטרוני שאתם רוצים לקבע בארונות המטבח, ריצוף המטבח (פרקט, שיש או קרמיקה), חיפויי זכוכית או קרמיקה וכדומה. כל אלה יידרשו דיוק בהמשך הדרך, וכל אחד מהם נתון לשינוי, אבל פה אתם יוצרים את הבסיס שאיתו תעבדו בהמשך.

 
4. לאחר שגיבשתם את סגנון העיצוב המועדף עליכם, אתם רוצים לבחון דגמי מטבחים מוכנים ולהבין בדיוק מה היא החלוקה השכיחה בין תאים ומגירות, כיצד מתבצעת החלוקה הפנימית של התאים, מה הן המידות הסטנדרטיות של דלתות ומגירות, מה הן המידות האופייניות של ארונות מטבח תחתונים ועליונים ועוד שורה של נתונים שעליכם ללמוד. כפי שניתן להבין, את המשימה הזאת אתם לא רוצים לקחת על עצמכם, ומאחר ובחרתם לעצב מטבח בעצמכם, עליכם לשקול ברצינות להיעזר בשירותיו של איש מקצוע מתאים.

עיצוב מטבחים

5. כעת מגיע השלב שבו אתם צריכים להעלות הילוך ולבחון את הפריטים ברמה פרטנית יותר. שלב זה מבוצע בדרך כלל על ידי או בשיתוף עם איש המקצוע, ואם אתם עוברים את התהליך לגמרי לבדכם, יהיה עליכם לבחון המון דגמים, לוודא שאתם נחשפים למספיק אפשרויות, וגם להיות מסוגלים לראות את התמונה הכוללת בבחירת הפריטים הנדרשים. שלב זה הוא שלב קריטי שכן הוא מגדיר בדיוק כיצד ייראה המטבח שלכם ברמת הפריט הבודד.

 
6. לאחר שבחרתם את הפריטים המועדפים עליכם, אתם רוצים להביא את הכל יחד לכדי תמונה אחת, ואתם יכולים לעשות את זה בכל צורה שתראו לנכון. הדרך המתאימה ביותר היא באמצעות הדמיה ממוחשבת, אך כל דרך שתסייע לכם לראות את התמונה הגדולה לפני שאתם ממשיכים הלאה, היא בסדר, גם עבודת הדבקות של תמונות גזורות מהקטלוג. זה הוא גם השלב שבו אתם מגבשים את תכנית העיצוב, תכנית שצריכה להביא את רוח הדברים ולפרט את הדברים עד הפרט הקטן ביותר לרבות מידות, צבעים, גוונים, שילובי צבעים, מרקמים וכדומה.

 
7. לאחר שאישרתם את התכנית, ובהנחה שעבר עליה גם איש מקצוע המתמחה בתחום של עיצוב מטבחים ואישר אותה, הגיע השלב של הזמנת אנשי המקצוע ונותני השירות הנדרשים. גם במקרה זה, איש מקצוע יוכל לנהל את הדברים עבורכם, לגייס את אנשי המקצוע ולתאם ביניהם, אך אם אתם בוחרים לעשות זאת בעצמכם, עליכם לבחון מספר אנשי מקצוע רלוונטיים ולבצע בחירה של האדם המתאים ביותר בעיניכם.

עיצוב מטבחים

8. במרבית המקרים, איש המקצוע המבצע הוא גם זה שיבצע את ההזמנות של כל הפריטים שתנחו אותו להזמין, והוא ירכיב הכל לכדי מטבח שלם בביתכם. את הזמנת הפריטים אתם יכולים לעשות גם בעצמכם, אך חשוב מאוד שאיש המקצוע הבונה את המטבח יקבל את כל הפרטים המדוייקים ביותר של כל פריט שהזמנתם על מנת לוודא שכל רכיבי המטבח נבנים על פי המידות הנדרשות.

 
9. לבסוף, מגיע השלב שבו אתם צריכים לעקוב אחר התקדמות הבנייה של המטבח, לוודא שהוא נבנה על פי תכנית העיצוב שגובשה, ולבחון האם אתם רוצים להכניס שינויים מסויימים כל עוד זה אפשרי. שלב זה צריך להתבצע בתיאום מלא בינכם ובין איש המקצוע המבצע.

 
ככלל, עיצוב מטבחים היא משימה מאוד מורכבת לאדם שאינו מגיע מהתחום. כל תהליך של עיצוב מטבח חייב להתבצע על בסיס עקרונות מקצועיים, לא רק בהיבט העיצוב והאסתטיקה, אלא קודם כל בהבנה של מידות סטנדרטיות, התאמה של רכיבים שונים כמו דלתות, מגירות, כיורים, ברזים, נישות לתנור וכיריים, משטחי שיש וכדומה. בעצם הבחירה לעצב בעצמכם את המטבח שלכם גלומה גם ההחלטה לשכור את שירותיו של איש מקצוע, ושלא כמו בעבר, עיצוב מטבח מודרני, כפרי, קלאסי או יוקרתי בסטנדרטים להם אתם מצפים כיום, הוא תהליך שאינו יכול להתבצע על ידי הנגר המבצע, שבפועל אין לו באמת ידע מקיף בעולם העיצוב, אלא על ידי מעצב מומחה, בעל מקצוע שיכול לתכנן, לעצב ולבנות עבורכם את המטבח שעליו חלמתם. אם אין לכם את התקציב לעצב מטבח באופן עצמאי ולשכור איש מקצוע המתמחה בתחום של עיצוב מטבחים, ייתכן שהדבר הנכון ביותר עבורכם הוא להזמין מטבח מוכן מן המדף, ואולי לבצע בו שינויים קלים בלבד.