על הקשר בין חלונות ושימור אנרגיה

על הקשר בין חלונות ושימור אנרגיה

הבית במלצ’ט  |  אדריכל אמיר נבון

שימור אנרגיה בתוך הבית הוא הסוד לשליטה במזג האוויר שישרור בביתך.
בחירת זיגוג החלונות בהתאם לכיווני השמש, היא הגורם המשמעותי ביותר שישפיע על שימור האנרגיה בבית (ואגב, גם מבחינה אקוסטית לבחירת הזכוכית תפקיד חשוב)
כמה עובדות בנושא שימור אנרגיה:
אלומיניום מוליך חום ולכן באירופה וגם בארה”ב מרבים לבנות את החלונות מפרופילים בעלי נתק תרמי, אשר בעצם מפריד בין מסגרת האלומיניום בתוך הבית למסגרת שמחוץ לבית, גם כשבוחרים זכוכית מומלץ להשתמש בזכוכית טריפלקס ובידודית גם יחד אשר מקנים גם בידוד תרמי וגם בידוד אקוסטי, בכיוונים בהם השמש מכה מומלץ לשלב זכוכית מסננת קרינה מסוג LOW-E.
מפתחים גדולים מהווים מקור לאור טבעי כשאנו מעוניינים בו, ההצללות והתריסים נותנים לנו אפשרות לבחור בכמות האור הרצויה לנו.
היות ובארץ אין עוד חוק לנושא, הקבלנים לא מחויבים על פי חוק המכר לשימור האנרגיה בבתים אותם הם מוכרים, לא כך בבנייה הפרטית, הלקוח הוא בעל המאה ואם יעשה חשבון לאורך זמן הוא עשוי לחסוך הרבה כסף לטווח הרחוק ולהפוך את ביתו לנעים הרבה יותר.
חלונות זה לא משהו שמחליפים בתדירות גבוהה ולכן, תוך כדי שאנו בוחרים חלונות לבית אנחנו צריכים לחשוב בכובד ראש על הפונקציונאליות ועיצוב שילווה אותנו לשנים רבות.

קצת על העסק…
אנחנו מאופיינים תשוקה ופרפקציוניזם חסר פשרות בשילוב יצירתיות וניסיון של חצי יובל, המוקדשים באהבה גדולה ללקוחותינו,שבחרו בנו לספק עבורם את מיגוון מוצרינו לבית חלומותיהם.
אדריכלים/יות ומעצבים/ות אשר עובדים איתנו באופן קבוע אינם מוכנים לוותר על התענוג שבשפה המשותפת הן בתיכנון והן בתאום הציפיות ובתוצאה הסופית.
אנו מבינים שלתוצאה הסופית יש התחלה חדשה של משפחה שהולכת להינות מהמוצרים ומהשירות.
לכן אנו מקפידים לתת ללקוח חווית משתמש הן מבחינת הנוחות והן מבחינת העיצוב אשר מוביל באופן מדוייק את המראה הכללי של הבית,חומרי גלם וחומרי איטום באיכות גבוהה גם אם עלותם גבוהה.
שמעון חסון הבעלים של העסק, מרגיש ומדגיש בכל פרויקט חדש את אותה התחושה, הבית שלך הוא הבית שלי.

1 Comment

 1. אלג'ם משה

  שבת מלכה ,כמה תוספות חשובות לדעתי בנושא אלומיניום והזכוכית שאמורה להיבחר:
  1- באם נכתב על בניה ירוקה2-מסגרות מ- P.V.C
  2- זכוכית חיצונית אפורה אנטיסאן וזכוכית פנימית לבנה שקופה ,עובי סה”כ פנימית 4 מ”מ חלל 12 מ”מ חיצונית 6 מ”מ.
  3- מילוי החלל בגז ארגון ,תפקידו בקיץ להשאיר את החום בחוץ ובחורף להכניסו לפנים החללים.
  4- הצללה או חיצונית או ע”י וילון
  5- באשר לפתחים במיוחד לבתים צמודי קרקע ,פתחים צרים רוחביים כלפי דרום ומזרח הגנה בפני השמש,פתחים גדולים כלפי צפון רק אור ללא קרינת שמש
  תודה
  אלג’ם משה שירותי אדריכלות ועיצוב פנים

אולי יעניין אתכם גם