מחפשיםקבלני שיפוצים
?
קחו הצעת מחיר מנבחרת זמן לבנות

או התקשרו לרונה
052-9788411
info@timetobuild.co.il

פנייתכם התקבלה בהצלחה
ניצור עימכם קשר בהקדם!

 

מחשבון

המדריך לבחירת קבלני שיפוצים

אם אתם עומדים לקראת הליכי שיפוץ או הרחבה ומחפשים אחר קבלני שיפוץ מקצועיים, תוכלו להיחשף לכל הפרמטרים המקצועיים הנדרשים לבחירת קבלני שיפוץ, באמצעות המדריך שלפניכם.

קבלני שיפוצים

כיצד לבחור קבלן שיפוצים

תהליך בחירתו של קבלן שיפוצים הינו תהליך אותו מומלץ לבצע בהתאם לשקלול של מספר פרמטרים מקצועיים הכוללים בין היתר:
• ניסיון מקצועי – הקפידו לבדוק, מהו הניסיון המקצועי העומד לרשות קבלן השיפוצים אותו אתם עומדים לשכור.
• היקף השירותים המקצועיים המוצעים לכם – הקפידו לבדוק מהו היקף השירותים המוצעים לכם על ידי קבלני השיפוץ השונים.
• מיומנויות מקצועיות – הקפידו לבדוק האם קבלן השיפוצים המיועד הינו איש מקצוע המתמחה בין היתר בניהול אנשי מקצוע נוספים העוסקים במלאכת השיפוץ.
• המלצות אישיות – נסו לאתר לקוחות נוספים אשר שכרו את שירותיו של הקבלן בתקופה האחרונה, ובדקו עימם מה היא מידת שביעות רצונם מעבודת הקבלן.
בהמשך המדריך נתייחס לפרמטרים חשובים נוספים אותם מומלץ לשקלל במסגרת הליך בחירתו של קבלן השיפוצים.

מה חשוב לשאול כאשר מקבלים המלצות אישיות

באופן טבעי, קבלת המלצות אישיות מהווה את הדרך הנפוצה והשכיחה ביותר לבחירת אנשי מקצוע בכלל וקבלני שיפוץ בפרט. יחד עם זאת, מומלץ לזכור שכל המלצה אותה נקבל על קבלן שיפוצים כזה או אחר מתבססת על חוות דעתו האישית של הממליץ וברוב המקרים היא מסתמכת על החוויה האישית אותה הוא חווה אל מול קבלן השיפוצים.
על מנת לבחון את ההמלצה אותה אתם מקבלים, על טיב השירות והעבודה של קבלן שיפוצים כזה או אחר, אנו ממליצים לכם לבחון אותה בהתאם למידת התאמתה לפעולת השיפוץ הנדרשת לכם, כלומר, וודאו כי קבלן השיפוצים המומלץ ביצע עבור הממליץ עבודת שיפוץ הזהה באופייה ובהיקפה לעבודת השיפוץ הנדרשת לכם.

 

כמו כן, אנו ממליצים לכם לקיים עם הממליץ תשאול מעמיק בנוגע לעבודת הקבלן ולהציג בפניו שאלות כגון:

• האם הקבלן עמד בכל התחייבויותיו?
• מה הן עבודות השיפוץ אותן ביצע הקבלן באופן אישי ומה הן העבודות אותן הוא ביצע באמצעות קבלני משנה?
• האם הקבלן עמד בלוחות הזמנים שנקבעו מראש לצורך ביצוע העבודה?
• האם הקבלן נכח באתר השיפוצים לאורך כל שעות העבודה?
• האם קבלן השיפוצים עמד עימו בקשר יומיומי?
• האם קבלן השיפוצים הציג בפניו חלופות שונות לרכישת חומרי גלם לשיפוץ?
שאלות אלו יוכלו להעניק לכם תמונה ברורה יותר בנוגע לטיב ההמלצה. לכן אנו ממליצים לכם לקיים את הליך התשאול לפני יזום הפנייה לקבלן המומלץ.

טיפים נוספים לבחירת קבלן שיפוצים

תחום השיפוץ מורכב ממספר רב של אנשי מקצוע מתחומים שונים כגון: חשמל, אינסטלציה, תשתית, עבודות גבס, סיוד, ריצוף וכדומה. קבלן שיפוצים המתהדר במספר רב של התמחויות מקצועיות, אמור להדליק אצלכם “נורה אדומה” בנוגע לאיכויות עבודתו. לכן, אנו ממליצים לכם לדרוש ממנו אסמכתות שונות המעידות על ניסיונו המקצועי בכל אחד מהתחומים הרלוונטיים לעבודת השיפוץ. כמו כן, אנו ממליצים לכם לשכור אך ורק את שירותיהם של קבלני שיפוצים המציגים בפניכם פוליסות ביטוח צד ג’ המיועדות לצרכי כיסוי ופיצוי במקרים של תאונת עובד וכדומה.

במהלך הליך חיפוש קבלן השיפוצים, אנו ממליצים לכם לקיים פגישות עבודה עם מספר קבלנים שונים ולדרוש מכל אחד ואחד מהם מסמך הצעת מחיר המפרט בין היתר את הנושאים הבאים: כתב כמויות לצורך ביצוע עבודת השיפוץ, משך עבודות השיפוץ, תנאי תשלום וכדומה. לאחר שבחרתם באחד מקבלני השיפוץ שילוו את עבודות השיפוץ הנדרשות לכם, אנו ממליצים לכם לערוך הסכם התקשרות, אליו יצורף מסמך הצעת המחיר הראשוני עם שינויים כאלו ואחרים המוכנסים בו לפני תחילת ביצוע העבודות.
טיפ קטן – גדול לסיום: פצלו את התשלום לקבלן למספר תשלומים בהתאם לקצב התקדמות עבודות השיפוץ בשטח ולעולם אל תעבירו לקבלן את מלוא התשלום בתחילת העבודה.