קרמיקה למטבח ולאמבטיה – המדריך

לבחירת הריצוף המתאים יש חשיבות מכרעת לגבי העיצוב הכולל של הבית. למרות שלעתים אנו נוטים לקחת את הריצוף כמובן מאליו, שינוי הריצוף עשוי לשנות לחלוטין את האווירה השוררת בבית. חשוב מאוד לבחור בקפידה את הריצוף המתאים, כך שיהיה איכותי מספיק ויעוצב בצורה שתואמת את העיצוב הכולל של הבית.

קרמיקה לאמבטיה

 

המדריך לבחירת ריצוף גרניט פורצלן לבית

אחת הבחירות הפופולריות ביותר, הינה אריחי גרניט פורצלן. הגרניט פורצלן הינו סוג של קרמיקה. עם זאת, חומר זה נבדל מקרמיקה בתהליך הייצור הייחודי שלו, אשר הופך אותו לאיכותי יותר ולמועד פחות לשחיקה. תהליך הייצור כולל ערבוב של תערובת הקרמיקה יחד עם הצבע הרצוי ואז אפייה בטמפרטורות גבוהות מאוד.
תהליך זה מבטיח עמידות רבה לאורך שנים, הן מבחינת צורת האריח והן מבחינת הצבע שלו וכן אטימות גבוהה מאוד למים. בנוסף, אין צורך להוציא את האריחים הקודמים על מנת לרצף בגרניט פורצלן, ניתן ליצור חיפוי על גבי האריחים הקיימים, מה שיכול לחסוך לא מעט זמן וכסף. (כדאי לדעת שהדבקת ריצוף על גבי הריצוף הקיים זולה בכ-35% ביחס לריצוף מחדש). אין פלא אפוא, שיותר ויותר בתים ובתי עסק בוחרים באריחי גרניט פורצלן.
עם הגידול המשמעותי בביקוש, גדל גם ההיצע. כיום ניתן למצוא לא מעט אפשרויות של אריחי גרניט פורצלן במגוון רחב ביותר של סוגים. האריחים מגיעים בגדלים שונים, צבעים שונים ומרקמים שונים ולכן הבחירה לא תמיד פשוטה לביצוע.
מספר טיפים לבחירת הריצוף המתאים לחדרים שונים בבית:

 

בחירת הריצוף למטבח

המטבח הוא אחד החדרים החשובים ביותר בבית. בני המשפחה מבלים בו זמן לא מבוטל במהלך היום בעוד הם אוכלים, שותים או מבשלים. ריצוף המטבח צריך לשקף את האווירה שאתם מעוניינים שתהיה בו. בעת בחירת הריצוף הרצוי, חשוב לקחת בחשבון את העיצוב הכולל של המטבח, או במידה ומדובר בבית חדש, בעיצוב העתיד להיות בו.
כדאי לשלב את גווני האריחים שתבחרו עם הגוונים השולטים במטבח. במידה ומדובר במטבח המעוצב בצבעים סולידיים מאוד, כגון לבן וקרם, דווקא בחירה באריחים צבעוניים עשויה להפיח חיים וליצור אפקט עיצובי מעניין.
בנוסף להתאמת עיצוב האריחים, חשוב מאוד להקפיד גם על האיכות. אחרי הכל, המטבח הוא איזור שצפויים לשרור בו תנאים כמעט תמידיים של לכלוך ורטיבות, לכן קיימת חשיבות רבה להקפדה על אריחים איכותיים ועמידים לאורך זמן.
קיימים סוגים שונים של אריחי גרניט פורצלן, גוף מלא לעומת חצי גוף. אריחי גוף מלא הינם עבים, חזקים ועמידים יותר, ובהתאם לכך, מחירם הינו יקר יותר. סוג אחר של אריחים הינם אריחי חצי גוף. מדובר באריחים זולים יותר, ועם זאת, חשוב לדעת, שהם דקים יותר ואיכותיים פחות, לכן לא כדאי לרצף באמצעותם את הרצפה והם מתאימים בעיקר לחיפוי קירות המטבח. יש לציין כי קיימים גם תתי סוגים שונים בתוך כל קטגוריה, אשר מחירם משתנה ביחס ישר לאיכות שלהם.
כדאי שלא להתפשר בבחירת האריחים לריצוף המטבח, בעיקר כאשר מדובר ברצפה. ייתכן שמדובר בהשקעה גדולה יחסית של כסף בהווה, אך עם זאת, בחירה נכונה של ריצוף איכותי תוכל לחסוך להם לא מעט הוצאות בעתיד, שעלולים הייתם להוציא על תיקון חלק מהאריחים שנפגמו או על החלפה כוללת של הריצוף.

ריצוף קרמיקה

 

בחירת הריצוף לחדר הרחצה

מקום נוסף בו אריחי גרניט הפורצלן יכולים להתאים במיוחד הינו חדר הרחצה. בדומה למטבח, גם בחדר האמבטיה התנאים הם קשים, תנאים של רטיבות ולחות שוררים בחדר בשעות רבות ביום, לכן יש חשיבות לבחירת ריצוף איכותי אשר אינו ניזוק כתוצאה ממגע אינטנסיבי עם מים. גם במקרה זה, אריחי גרניט הפורצלן בהחלט יוכלו לבצע את העבודה נאמנה.
הבחירה הראויה עבור ריצוף הרצפה הינה אריחי גרניט פורצלן בעלי גוף מלא ולא חצי גוף. בנוסף, קיימת אפשרות ללטש את האריחים על מנת להפוך אותם לעמידים ואיכותיים אפילו יותר, דבר שבהחלט מומלץ בהקשר של ריצוף חדר האמבטיה. תהליך הליטוש, אשר הופך את האריח לבעל מרקם מבריק יותר, מעלה עוד את מקדם השחיקה ומשפר את אטימותו של האריח בפני מים. יש לציין כי ניתן לבצע את תהליך הליטוש לאריחי גרניט פורצלן עם גוף מלא בלבד.
בנוסף לאיכות האריחים, כדאי שלא להזניח גם את עיצוב חדר הרחצה. ריצוף נכון לא רק ישתלב עם העיצוב הקיים, אלא ייתן לו שדרוג ממשי. גם במקרה זה, ניתן להתאים את צבעי האריחים והמרקם שלהם לאלמנטים האחרים בחדר הרחצה, או לחלופין לשבור את העיצוב הקיים באמצעות ריצוף נועז ומיוחד.

קרמיקה לחדר האמבטיה

 

בחירת בעל מקצוע לביצוע הריצוף

חשוב להבין שאיכות האריחים כשלעצמה אינה מספיקה. חשוב מאוד לבחור בקפידה גם את בעל המקצוע אשר יבצע את פעולת הריצוף.
כדאי לפנות אך ורק לשירותיו של קבלן שיפוצים מקצועי ובעל ניסיון רב בתחום, רצוי כזה שקיבלתם עליו המלצות בעבר. קבלן שיפוצים כזה יוכל לסייע לכם בהתאמה נכונה של האריחים אל הבית שלכם ואל הצרכים שלכם. בהמשך, עבודת הריצוף תבוצע בצורה מקצועית. עבודה איכותית תקנה לריצוף עמידות גבוהה בפני שחיקה, כך שהוא יוכל לשרת אתכם לאורך שנים ארוכות.
בעת ביצוע העבודה, יש כמה דברים שחשוב לבדוק שמתבצעים נכון על מנת למנוע עגמת נפש בעתיד. כדאי לוודא שבעל המקצוע המבצע את הריצוף ישתמש בדבק איכותי, אשר מתאים לאריחי גרניט פורצלן. בנוסף, יש להקפיד שמתבצעת הנחת שכבת רובה או דבק אפוקסי על גבי המשטח טרם ביצוע פעולת הריצוף, זאת על מנת למנוע שקיעה חלקית של האריחים או חדירת מים בחריצים שביניהם.

ריצוף קרמיקה לאמבטיה