מחפשיםשואב אבק מרכזי
?
קחו הצעת מחיר מנבחרת זמן לבנות

או התקשרו לרונה
052-9788411
info@timetobuild.co.il

פנייתכם התקבלה בהצלחה
ניצור עימכם קשר בהקדם!

 

 

המדריך לבחירת שואב אבק מרכזי לבית

 

שואבי האבק המרכזיים הפכו בשנים האחרונות לאחת מהמערכות המתקדמות והחכמות ביותר בסביבת המוגרים המודרנית. במידה וגם אתם עומדים לקראת הליכי בנייה או שיפוץ של ביתכם הפרטי, זה הזמן לדעת הכול על שואב אבק מרכזי. במדריך שלפניכם ריכזנו עבורכם את כל המידע הנדרש אודות מערכות שאיבה מרכזיות: יעילותן, אופן התקנתן ונחיצותן בסביבת המגורים המודרנית.

בחירת דלתות פנים

שואב אבק מרכזי- מה זה בכלל?

מערכות שאיבה מרכזיות הן מערכות המורכבות משני חלקים עיקריים: הראשון, יחידת שאיבה המותקנת בחצר או באחד מחדרי השירות בתוך שטח הבית (מרתף, מסתור כביסה וכדומה), והשני, צנרת שאיבה העוברת מתחת לרצפת הבית או בתוך הקירות.
את מפתחי השאיבה של המערבת ניתן להתקין בכל אחד מחדרי הבית, ובאמצעות צינורות שאיבה מיוחדים המחברים בין מפתחי השאיבה לבין הצנרת השאיבה הסמויה מן העין וליחידת השאיבה המרכזית, ניתן לבצע פעולות ניקיון יסודיות של לכלוך וחלקיקי אבק שאינם נראים לעין, ובשל כך לא ניתנים לניקוי באמצעות שואבי אבק רגילים.

 

שואב אבק מרכזי

מערכת שאיבה מרכזית- כל היתרונות

מערכות שאיבה מרכזיות הן מערכות המתאפיינות בעוצמת שאיבה חזקה וגבוהה יותר מזו העומדת לרשותכם בשואבי האבק הביתיים הרגילים (איכותיים וחזקים ככל שיהיו). העוצמה האנרגטית של מערכות השאיבה המרכזיות מאפשרת לכם ליהנות ממגוון רחב של יתרונות הכוללים בין היתר:
• עוצמת שאיבה גבוהה המעלימה מחלל האוויר ושטח החדר חלקיקי אבק קטנים שאינם נראים לעין ואינם ניתנים לשאיבה על ידי שואבי אבק רגילים.
• ניקיון יסודי וטוב יותר של כל חלקי הבית, דבר המאפשר לכם ליהנות בסופו של הליך מאיכות אוויר טובה יותר בשטח הבית.
• מערכות וואקום מתקדמות השואבות הכול, לרבות, חלקיקי אבק קטנים, חול, שיער, שברי זכוכית, אבנים קטנות ועוד.
• מערכת חרישית שמקור הרעש שלה היחידי שלה נמצא ביחידת השאיבה המרכזית המותקנת במקום מסתור בשטח הבית או בחצר.
• מערכת מתקדמת המונעת את הצורך בניוד שואב האבק בין חדרי הבית.
• מערכת המונעת את הצורך בריקון מיכל השאיבה לאחר כל שימוש (ריקון מיכל השאיבה המרכזי מתבצע אחת למספר חודשים –בין פעם לפעמיים במהלך השנה).
• מערכת שאיבה מרכזית מאפשרת לכם לחסוך בהוצאות אנרגיה בטווח הארוך, וזאת מפני שעוצמת השאיבה הגבוהה של המערכת מקצרת את הזמן הנדרש לצורך פעולת שאיבה ויניקת אבק בהשוואה לפעולת השאיבה המתבצעת על ידי מכשיר שואב אבק ביתי רגיל.

 

בנוסף, התקנתה של מערכת שאיבה מרכזית בסביבת המגורים, מעלה באופן משמעותי את ערך הנכס ותורמת רבות להפיכתה של סביבת המגורים שלכם לסביבת מגורים מודרנית וחכמה.

שואב אבק מרכזי

שואב אבק מרכזי- איך מתקינים ובאיזה שלב?

מערכות שאיבה מרכזיות הן מערכות המתוכננות ומותקנות בשטח הבית עוד בשלבי בניית השלד, וזאת לפני הנחת משטחי הריצוף. בחלק מהמקרים, ניתן להתקין את המערכת גם בשטחי בתים בנויים, וזאת במסגרת הליכי שיפוץ נרחבים במהלכם ניתן להתקין את צנרת השאיבה מתחת למשטח הריצוף או בקירות המבנה.

כאמור לעיל, מערכות השאיבה המרכזיות בנויות משני חלקים עיקריים:
1. יחידת שאיבה מרכזית- המנוע של המערכת המותקן מחוץ לבית או באחד מחדרי השירות בשטח הבית.
2. צנרת שאיבה היקפית בקוטר של 2 צול ובאורכים משתנים
אורך הצנרת המותקנת נקבע בהתאם למספר נקודות מפתחי השאיבה בשטח הבית, כאשר אורך הצנרת משפיע על סוג המנוע הממוקם ביחידת השאיבה המרכזית. ברוב הבתים הפרטיים במדינת ישראל, אורך הצנרת נע בין 25 ל-45 מטרים, כאשר מנועי היחידה המרכזית הינם בעלי יכולת שאיבה המותאמים למרחקים אלו.

 

הצנרת המונחת מתחת למשטחי הריצוף או בקירות המבנה, הינה צנרת תקנית המיועדת לפעולת וואקום, צנרת זו מצופה בצידה הפנימי בציפוי אנטי-סטטי לכל סוגי חלקיקי האבק, דבר המונע היווצרות של חלקיקי אבק בגוף הצנרת, דבר העלול להוביל לסתימת הצנרת.

 

מערכות שאיבה מרכזיות- איך בוחרים?

כיום, תוכלו ליהנות מהיצע הולך וגדל של מערכות שאיבה מרכזיות המותאמות לבתים פרטיים בכל גודל. מערכות אלו מתוכננות בהתאם למספר החדרים בשטח הדירה ובהתאם למספר נקודות השאיבה (מפתחי שאיבה) המוצבים בשטח הבית. לצורך בחירת סוג המערכת אנו ממליצים לכם להתמקד במדדים הבאים המצוינים על גבי יחידת השאיבה המרכזית אותה אתם רוכשים.

מדד ה-AIR FLOW

מדד ה-AIR ELOW הינו מדד אשר נועד לציין את כמות זרימת האוויר הנוצרת במערכת. מדד זה אפקטיבי לבדיקת המערכת משום שהוא משקלל את כוח המנוע המייצר יניקה (שאיבה) וגם את כוח ההתנגדות של המערכת. ככל שזרימת האוויר המצוינת על גבי המערכת הינה גדולה יותר, כך גדלה יכולת המערכת לשאוב אבק ולכלוך בעוצמות חזקות יותר. מדד זה מחושב על פי ליטר בשנייה (L/S) .

שואב אבק

מדד ה-AIRWATT

מדד ה-AIRWATT הוא למעשה מדד המציין את כוח השאיבה המשוקלל של המערכת. מדד זה נועד לציין את כוח העבודה האופטימאלי של השואב, ובמידה והוא איננו מופיע על גבי המערכת, כנראה שחברת הייצור איננה מעוניינת שתדעו שהשואב אותו אתם רוכשים הינו חלש בהשוואה לחברות המקפידות לציין את המדד על המערכת.

תכנון, תכנון, תכנון!

מערכות שאיבה מרכזיות מחייבות אתכם לתכנון מקדים ומקצועי המותאם לכל צרכי הניקיון העתידיים שלכם בשטח הדירה. הקפידו לשכור את שירותיהן של חברות המתמחות בתכנון והתקנת מערכות שאיבה מרכזיות, ובמידה ואתם מצויים בשלבי הבנייה ההתחלתיים או המתקדמים של ביתכם הפרטי, הקפידו שהחברה אותה שכרתם תעביר לאדריכל המבנה את תכנית הצבת המערכת, וזאת על מנת לקבל את אישורו למיקום מפתחי השאיבה וכדומה.
תכנון מדויק וקפדני של המערכת, ובחירה קפדנית של סוג המערכת בהתאם לגודל הבית ולאורך הצנרת הנדרשת לכם, מהווים פעולות מקדימות שיאפשרו גם לכם ליהנות ממערכת שאיבה איכותית ועוצמתית לטווח הארוך.