מחפשיםתאורת חוץ
?
קחו הצעת מחיר מנבחרת זמן לבנות

או התקשרו לרונה
052-9788411
info@timetobuild.co.il

פנייתכם התקבלה בהצלחה
ניצור עימכם קשר בהקדם!

 

המדריך לתאורת חוץ: על-פי אזורים שונים והייעוד שלהם

 

 

מחפשים אחר פתרונות מדליקים לתאורת חוץ? רוצים לדעת מה הם הפרמטרים לבחירת תאורת חוץ? במדריך שלפניכם תוכלו למצוא בדיוק את מה שחיפשתם: כל המידע אודות תאורת חוץ והפרמטרים לבחירתה על פי אזורים והייעוד שלהם.

 

תאורת חוץ

מספר מילים על תאורת חוץ

תאורת חוץ הינה הגדרה כוללת למגוון רחב של גופי ואמצעי תאורה המיועדים לאזורים פתוחים הנהנים במהלך שעות היום מתאורה טבעית. בדומה לתאורת פנים, גם גופי ואמצעי תאורת החוץ מיועדים להשיג שתי מטרות מרכזיות: הראשונה, הארת המרחב החיצוני בהתאם לאופיו, גודלו וצרכי התאורה במקום, והשנייה, יצירת אווירה המותאמת לייעוד השטח החיצוני המואר.

הפרמטרים לבחירת תאורת חוץ

תאורת חוץ המיועדת בין היתר למרפסות, גינות, חצרות פרטיות, מגרשי משחקים, אולמות וגני אירועים, דרכי גישה, תאורת רחובות וכדומה, מותאמת בראש ובראשונה לשטח אותו נרצה להאיר ולעוצמת האור הנדרשת לנו. ההחלטה בנוגע לעוצמת האור נקבעת בהתאם לייעוד האזור המיועד להארה ואף היא ניתנת לשליטה באמצעות מערכות תאורה חכמות ומתכווננות. השימוש הנפוץ ביותר בקרב בעלי בתים פרטיים בכל הנוגע לתאורת חוץ הינו תאורת גן ובה נתמקד בשורות הבאות. בהמשך המדריך תוכלו להיחשף לפרמטרים מרכזיים המיועדים לבחירת תאורה גינה ואמצעי תאורת חוץ נוספים.

תאורת חוץ

תאורת חוץ וגן – כל הקטגוריות

תאורת חוץ המיועדת לבעלי מרפסות, חצרות וגינות פרטיות, כוללת בתוכה מספר קטגוריות תאורה שונות הכוללות בתוכן:
• תאורת נוי – גופי תאורה שמטרתם העיקרית היא לייצר את האווירה הנכונה בשטח המרפסת, הגינה או החצר. גופי תאורה אלו מיועדים בעיקר לצרכי הארת צמחייה או אלמנטים סביבתיים (פסלים, מזרקות וכדומה). תאורת נוי בשטח המרפסת, הגינה או החצר, מיושמת בין היתר באמצעות: תאורה שקועה (תאורת רצפה), גופי תאורה מוגני מים, פטריות תאורה, דוקרני תאורה ועוד.
• תאורה מבנה – תאורת חוץ זו מיועדת לצרכי הארת המבנה והדגשת האלמנטים העיצוביים שלו כלפי חוץ. תאורת מבנה מושגת באמצעות גופי תאורה המוצבים בצמוד לקרקע במרחק של מספר מטרים מהמבנה, כאשר אלומות האור המופנות לקירות החיצוניים של המבנה הן אלו המדגישות את יופיו הארכיטקטוני של המבנה.
• תאורה סביבתית ותאורת דרכי גישה – תאורת חוץ זו היא בראש ובראשונה תאורה בעלת ייעוד פונקציונאלי לצרכי הארה עוצמתית של השבילים ודרכי הגישה והכניסה לבית. תאורה זו מושגת בין היתר באמצעות עמודי תאורה אחידים המוצבים לאורך שביל הגישה, גופי תאורה צמודי או שקועי קיר המתחמים את סביבת המגורים החיצונית, שקועי רצפה עוצמתיים ועוד.
• תאורת הצפה – תאורת חוץ המיועדת לצרכי הארת שטחים נרחבים (באופן יחסי) בשטח החצר או הגינה, כדוגמת: פינת ברביקיו, בריכת שחייה, אזור משחקים וכדומה. תאורת הצפה מושגת באמצעות מספר גופי תאורה בעלי עוצמות משתנות המותאמות להיקף השטח אותו תרצו להאיר.
• תאורת מרפסות, פרגולות וסוככים – לצורך הארת מרפסות, פרגולות או סוככים, מומלץ לעשות שימוש בגופי תאורה התלויים על גבי קורות הפרגולה, הסוכך או קירות המרפסת. מיקום גופי התאורה נקבע בהתאם לשטח אותו תרצו להאיר.
• תאורת מדשאות – הארת מדשאות במהלך שעות החשיכה הינה פעולה אותה מומלץ ליישם באמצעות גופי תאורה מוגבהים בהם מותקנות נורות לד עוצמתיות.

 

תאורת חצר

תאורת חוץ וגן מחייבת תכנון מקדים

תאורת גינה מחייבת אתכם בתכנון מקדים של גופי ואמצעי התאורה בהם תעשו שימוש. בין יתר הפעולות המקדימות להן תדרשו במסגרת עיצוב תאורת הגינה תמצאו:
• בחירת מקום הצבתו של לוח החשמל – מומלץ לבחור במקום מסתור המגן על לוח החשמל מפני פגעי מזג האוויר.
• הכנה מוקדמת של קופסאות בטון עוד בשלבי בניית שלד הבית הפרטי וזאת לצרכי הצבת גופי תאורה שקועי קיר או חומה כחלק מתאורת הגינה או החצר.
• תכנון מקדים של מערכת החשמל המיועדת לתאורת החוץ – ברוב המקרים, מומלץ להכין את תשתית החשמל ותוואי השטח בו היא תוצב טרם שתילת הצמחייה והצבת משטחי חיפוי כדוגמת: דקים, גרנוליט וכדומה.

תאורת חוץ

טיפים ועצות לבחירת תאורת חוץ לגינות, חצרות ומרפסות פרטיות

• הקפידו לעשות שימוש בגופי תאורה בעלי נורות לד – אורך חייהן של נורות הלד הינו פי 50 מנורות הלוגן ופי 25 מנורות ליבון רגילות, דבר המאפשר לכם ליהנות מחיסכון משמעותי באנרגיה לאורך זמן.
• הקפידו לעשות שימוש מוגבר באמצעי תאורה סולריים המאפשרים לכם להימנע מפריסת תשתית חשמל, הצבת לוחות חשמל וכדומה.
• הקפידו לעשות שימוש במספר גדול של גופי תאורה בעלי עוצמת הארה בינונית המתאפיינת באור רך, זאת על פני גופי תאורה בודדים בעלי עצמה חזקה. פעולה זו תאפשר לכם ליצור אווירה מאוזנת בין אור לחושך בשטח הגינה ואף תאפשר לכם להפיק את המיטב מתאורת הגן שלכם.
• בגופי תאורה שקועה ברצפה או בגופי תאורה נמוכים, מומלץ לעשות שימוש בנורות שאינן מתחממות במהרה.
• הקפידו לבדוק את איכות החומרים מהם מיוצרים גופי התאורה המיועדים לתאורת חוץ וזאת על מנת להבטיח לעצמכם רכישה של גופי תאורה עמידים בפני תנאי חוץ ופגעי מזג האוויר.
• במידה ואינכם שוכרים את שירותיו של מעצב תאורה או מעצב גינות, אנו ממליצים לכם להגיע אל נקודת המכירה בה אתם עתידים לרכוש את גופי התאורה לגינה, כאשר אתם אוחזים בשרטוט מדויק של שטח הגינה, לרבות, מידות הגינה, מיקום אלמנטים מבניים כמו: שבילים, מדרגות, סוככים, פרגולות, מיקום הצמחייה וכדומה.
לאחר התקנת גופי התאורה בשטח הגינה, אנו ממליצים לכם לבצע פעולות תחזוקה שוטפות, בהתאם לצורך. פעולות אלו כוללות בין היתר את ניקוי גופי התאורה מעת לעת וזאת על מנת לשמור על מלוא תפוקתם של גופי התאורה לאורך שנים.