6 דברים שכדאי לקחת בחשבון כשמתכננים את ההצללה בבית

6 דברים שכדאי לקחת בחשבון כשמתכננים את ההצללה בבית

משהו שלא ידעתם על תריסים…

לא מפתיע לגלות שהתריסים הראשונים הופיעו כאן בשכונה. עד כמה שידוע, אמצעי ההצללה הקדומים היו בשימוש נוודים במדבר. הם התקינו את התריסים שלהם בין היתר מבמבוקים, או מבדים שהשחילו על חוטים. משם התפשט השימוש בתריסים לארץ פרס ומשם, עם הסוחרים, לוונציה. בוונציה הפכו התריסים ללהיט ומשם מקור השם “תריסים ונציאנים”.

 

 

6 דברים שכדאי לקחת בחשבון כשמתכננים את ההצללה בבית…

1. להתייחס לסגנון העיצובי של הבית כולו, כלומר, הבדים וההצללות שבוחרים צריכים להיראות טוב לא רק בקטלוג, אלא להשתלב יפה בסגנון העיצוב של הבית כולו.
2. חשוב להזמין איש מקצוע הביתה כבר בשלב הבחירה והתכנון, מפני שמלבד הבחירה של הבדים מבחינת המראה שלהם – צבע, טקסטורה וכו’, קיימים שיקולים מקצועיים נוספים של חומרים, מרקם, עובי, שקיפות ואופן ההשתלבות של החומרים השונים על החלונות עצמם ובבית בכלל.
3. כדאי לקחת בחשבון את כל מה שקשור לפרטיות – אם החלון פונה לשכנים או לרחוב ובאיזה גובה. מן הצד השני, מה נשקף מהחלון – או במילים אחרות, מה היינו רוצים שייכנס או לא ייכנס אלינו מבעד לחלון.
4. כיווני השמש משמעותיים מבחינת מרקם הבד, אווריריותו, שקיפותו והעמידות שלו. ישנה אפשרות לצרף שני ווילונות במקביל – האחד פונקציונאלי, לצורך הצללה והשני שקוף ומתנפנף, ליופי.
5. במטבח לא מומלץ להתקין וילונות עשויים בד, מפני שהם סופג ריחות ולכלוך, אלא אם החלון רחוק מעמדת הבישול ומהכיור. אופציה מומלצת יותר, היא להתקין במטבח וילון מפי.וי.סי, שמתנגב בקלות, או וילונות וונציאנים עשויים עץ.
6. בחדרי ילדים כדאי ללכת לכיוון של בדים עשויים כותנה, שמשדרים רכות וטבעיות, ולא בדים סינטטיים.

 

על המעצבת, סיגל גבריאלי:
סיגל גבריאלי מומחית ב”הלבשת” בתים. בשנת 95′ הקימה את מפעל חייה, “דקו אריג”, העוסק לא רק באריגים אלא בכל סוגי ההצללה לבית, מווילונות ועד תריסים: “חשוב לי קודם כל להיות פתוחה למה שהלקוח אוהב וללכת עם הסגנון שלו. כמו כן ללוות את כל התהליך, החל מהייעוץ בבית הלקוח, דרך העיצוב, התפירה ועד ההתקנה. זה משמעותי להיות מעורבים בכל שלב של התהליך, כי יכולות לקרות הרבה תקלות ואי הבנות בדרך. אצלי יש אפס טעויות.”
סיגל מקפידה להישאר מעודכנת בכל החידושים באפנת הלבשת הבית. בסטודיו דקו אריג ניתן להתרשם ממבחר דוגמאות ובדים מכל הסוגים ומכל העולם.

 

לדף העסק

 

אולי יעניין אתכם גם