6 דברים שכדאי לקחת בחשבון כשמתכננים דלת חוץ

6 דברים שכדאי לקחת בחשבון כשמתכננים דלת חוץ

הידעת?

מנעול הדלת הומצא במצריים העתיקה, על פי ההערכות בשנת 2,000 לפני הספירה. המנעול והמפתח המקוריים היו עשויים עץ והמפתח היה באורך של כ-20 ס”מ. הם שימשו בעיקר לשמירה על חפצים ומקומות קדושים.

 


“אם ההזדמנות אינה נוקשת, בנה דלת.” [ מילטון ברל, שחקן וקומיקאי אמריקאי]

 


6 דברים שכדאי לקחת בחשבון כשמתכננים דלת חוץ

1. מידות הדלת ביחס למידות הבית: דלת גדולה לבית קטן תיראה מגוחך וגם ההפך.
2. כיוון השמש: אם הדלת פונה למערב ודרום – חזיתות שמקבלות שמש ישירה – החומרים צריכים להיות חזקים במיוחד, עם צבע עמיד והגנה טובה על הצבע.
3. רמת האטימות: אפשר להשיג רמה גבוהה של בטיחות גם בדלת מזוגגת (יש היום זכוכיות שגם פטיש לא יכול לשבור אותן!) כך שזכוכית לא מורידה את רמת ההגנה וכן נותנת אוורור ותחושת מרחב בזירת הכניסה. מצד שני, זיגוג בדלת יוצר למעשה חלון נוסף בבית. צריך לחשוב על האור שיגיע מהחזית הזאת ועל תחושת הפרטיות שפוחתת.
4. בעלי חיים: גורי כלבים וחתולים שורטים את הדלת ופוגעים בשכבה החיצונית. אפשר למצוא פתרונות יצירתיים. לדוגמא: עיצבנו פעם למשפחה חובבת כלבים דלת מיוחדת למקרים כאלה, שבה החלק התחתון של השכבה החיצונית מורכב בנפרד וניתן להסיר אותו, לצבוע מחדש ולהחזיר למקום.
5. קישוטים ואביזרים: אפשר לרשום את שם המשפחה על הדלת עצמה ואפשר להשתמש באביזרים הקבועים של דלת, כמו ידית ומקוש, כאלמנטים קישוטיים. לפעמים ידית אחת יפהפייה על דלת שמעוצבת באופן מינימליסטי עושה את העבודה.
6. תקציב: כדאי לקחת את המידות ואת הרעיונות בשלב התכנון, ולבדוק את העלות של המפרט הטכני בחברה שמתמחה בדלתות. זאת בנוסף לעצות והמלצות של אדריכלים, קבלנים ומעצבים. כך, הערכת העלויות של דלת כניסה ועבודה סביבה תהיה עם מינימום סטיות.

 


על העוסקים במלאכה

אילן יצחקוב ורפי כהן מחברת וריאציה עוסקים בדלתות בטחון כ 30 שנה, ומעצבים דלתות עם פתרונות מיגון מזה כ 13 שנים: “אנחנו דוגלים בשימוש במערכות איכותיות ועמידות לשנים ברמה של MUL-T-LOCK בדרגות ההגנה הגבוהות” .ומדגיש “בנוסף אנחנו מספקים פתרונות עיצוב שהלקוחות רוצים במדוייק, ויש אנשים שממש מציירים את הדלת כמו שהם רואים אותה בדמיון, כולל הצורה, הצבע, הפיתוחים או הקישוטים – ואנו מגשימים להם את החלום”.

חשוב להדגיש שוריאציה מספקת מעטפת של עיצוב , ביצוע ושרות לקוחות – ברמה של חווית קניה נעימה במיוחד.

אולי יעניין אתכם גם