חלונות אלומיניום – 5 טיפים כיצד להתאים פרופיל לסוג וגודל החלון

חלונות אלומיניום – 5 טיפים כיצד להתאים פרופיל לסוג וגודל החלון

ישנם כל כך הרבה סוגי חלונות, המבחר רב ומגוון וההחלטה בבחירה המתאימה די קשה. אם כן, כיצד עושים זאת בכל זאת? חלון הוא פתח לאור, לאוויר, עוזר לנו לראות את החוץ כשאנו בתוך הבית והוא גם מהווה חלק מעיצוב הבית הפנימי והחיצוני. בבחירת סוג החלון משתלבים פרמטרים רבים ובקלות ניתן להתבלבל ולעשות טעויות שעלולות לעלות אח”כ ביוקר הן כספית והן נפשית. אנו רוצים מראש לדעת שהלכנו על הבחירה הנכונה והטובה ביותר. נרצה גם לוודא שאנו יודעים מה שאנו עושים ולא נגררים ומתאכזבים.

 

מספר טיפים שיעזרו לנו במסע אל החלון המתאים:

 

חלונות אלומיניום הם בראש ובראשונה בחירה נכונה ובמקומה. חומר האלומיניום הינו נוח לשימוש ולעיצוב כיד הדמיון הטובה עליכם. מעלה נוספת וחשובה הקיימת בו היא שהוא עמיד וחזק, דבר המתבקש בבחירת חלונות. כמו כן, האלומיניום אינו פולט ריחות בלתי נעימים או כל מיני תוצרים שונים. כפי שהזכרנו, כשבאים לבחור חומרים לחלון, המבחר רב ואף בחלונות אלומיניום עצמם מגלים מבחר גדול ומגוון. המבחר הרב גורם לנו לתהות מהיכן יש להתחיל? מה מתאים לגודל מסוים ולסוג מסוים?

 

• חלונות אלומיניום בעיצוב בלגי: הכוונה לסגנון של חלון במראה של ברזל. חלונות מסוג זה עשויים לספק מראה עתיק, מראה כפרי וחמים. לרוב מוסיפים לסגנון זה גם ידית תואמת והמראה נעשה מושלם. העיצוב הבלגי מגיע במספר סגנונות. יש שמגיע בצורת זוג חלונות ריבועים, ויש עם פנים צרות ותוספת חלון קבוע לרוחב תחתם, יש עם קשת קבועה לראשם ויש עם צירי חלון קבוע מצדם ותחת כולם. אלו האחרונים, למשל, מכניסים אור רב ומתאימים למטבח או מעל שולחן או דלפק.

 

• לצד הסגנון הבלגי העתיק ישנו העיצוב האורבאני. הוא מודרני מאוד בשל ייחודיותו ובעל שם נקי וחלק. פוגשים בו רבות בבתים פרטיים, בווילות ובמקומות שחשוב ליושביהם להדגיש את נוכחותו בשטח. ניתן לראות את העיצוב האורבאני גם בבנייני משרדים ומבני ציבור מאותה סיבה חשובה.

 

• העיצוב האורבאני איננו המילה האחרונה בחדשנות, ישנו גם העיצוב המינימליסטי. הבשורה שלו היא בהסתרה כמעט לגמרי של כנף המסגרת ולמתבונן מהצד נגלה משטח חלוני מרהיב, פתוח ומאיר. הדבר לא מחייב חלון גדול ויכול להתאים גם לחלון בחדר ילדים, למשל, המשתלב בסגנון הקיים בחדר בצורה טבעית ולא תופס מקום לעצמו.
• יש כמובן גם את העיצוב הקלאסי, הסטנדרטי. עיצוב זה נושא עמו את המעלות הרבות הקיימות בחלונות אלו, אך אינו מתאפיין בעיצוב חדשני במיוחד או באווירה כפרית עתיקה. הוא נוכח, חזק, טוב ונוח. פוגשים בעיצוב הקלאסי במגדלי המגורים ובבנייה ציבורית. בבתים הפרטיים ניתן למצוא אותו בעיקר בחדרי שירות וכדומה, שם משקיעים פחות ביופי החיצוני, בהדר ובנוי.

אולי יעניין אתכם גם