מחפשיםמוצרי חשמל לבית
?
קחו הצעת מחיר מנבחרת זמן לבנות

או התקשרו לרונה
052-9788411
info@timetobuild.co.il

פנייתכם התקבלה בהצלחה
ניצור עימכם קשר בהקדם!

 

כיצד לחסוך בחשמלהמדריך לרכישת מוצרי חשמל לבית

מחירי החשמל בארץ הינם גבוהים למדי, אין כל ספק בכך. חשבון חשמל גבוה מאוד לא חייב להיות גזירת שמיים. למעשה, יש לא מעט דברים שאתם יכולים לעשות על מנת להוזיל משמעותית את חשבון החשמל.

כיצד ניתן להוזיל את חשבון החשמל?

מעבר לשינוי ההרגלים של בני הבית כך שיהיו חסכוניים יותר, גם לבחירה נכונה של מוצרי החשמל אותם אנו רוכשים עבור הבית יש חשיבות גדולה לגבי גובה חשבון החשמל. מאמר זה יעסוק בבחירה נכונה של מכשירי החשמל הביתיים, על מנת שניתן יהיה לחסוך באופן משמעותי בחשבון החשמל הביתי.
ראשית נבין אילו מכשירי חשמל בבית צורכים את הכמות הגדולה ביותר של חשמל. התשובה הלא מפתיעה היא שהכמות הגדולה ביותר של חשמל נצרכת במטבח. גם אם אתם מפעילים את המזגן והאורות בכל יום, בכל חדרי הבית, ברוב המקרים המטבח, על מכשיריו החשמליים השונים המצויים בשימוש יומיומי, “ינצח” במדד גובה צריכת החשמל הביתית. לכן, חשוב להתמקד ברכישה נכונה של מכשירי חשמל למטבח על מנת להביא לחיסכון מקסימלי. עם זאת, גם המזגן הוא צרכן לא זניח ולכן חשוב לבחור גם אותו בקפידה.

מוצרי חשמל לבית

מוצרי חשמל חסכוניים

בחירה נכונה וחסכונית של מכשירי החשמל השונים במטבח וכן התנהלות נבונה עמם, תוזיל משמעותית את עלויות צריכת החשמל.
המקרר הינו אחד המכשירים אשר נמצא בפעולה 24 שעות ביממה, שבעה ימים בשבוע. הדבר החשוב ביותר לבדיקה טרם רכישה של מקרר חדש הינו הנפח הדרוש. למשפחה קטנה שלא זקוקה לנפח גדול, כדאי לקנות מקרר קטן מימדים, על מנת להימנע מבזבוז מיותר של אנרגיה. עם זאת, חשוב מאוד להקפיד לרכוש מקרר אשר יספיק לצרכי בני המשפחה. אחרת המקרר יהיה צפוף מאוד ותאלצו להשאיר את הדלת פתוחה למשך פרקי זמן ארוכים על מנת לסדר אותו, מה שיביא לבזבוז ניכר של צריכת חשמל.
מבחינת צריכת האנרגיה, כדאי לדעת שהמקררים המודרניים חסכוניים יותר ביחס למקררים בהם היה נהוג לעשות שימוש בעבר. בשוק קיימים סוגים שונים של מקררים, אשר חלקם חסכוניים יותר מאחרים.
כדאי להעדיף מקררים אשר פועלים באמצעות אינוורטר על פני מקררים אשר פועלים עם מדחס רגיל. בנוסף, קיימת אפשרות להורדת צריכת החשמל באמצעות בחירה במקררים היברידיים. מקררים אלה עשויים להיות יקרים יותר ביחס למקררים רגילים, אך ההשקעה צפויה להשתלם בטווח הארוך בשל החיסכון המשמעותי בחשמל.

מוצרי חשמל לבית

מכשיר נוסף בו משפחות רבות משתמשות בתדירות גבוהה למדי הינו תנור האפייה. גם במקרה של התנור, כדאי שלא להתפתות לרכוש תנור גדול מדי מכפי צרכי המשפחה. אם האפייה הינה נדירה יחסית או שנאפות כמויות קטנות של מזון בכל פעם, כדאי לשקול להחליף את התנור בטוסטר אובן. אם בכל זאת יש צורך בתנור, כדאי להעדיף תנורים אשר יש בהם אפשרות של טורבו. תנורים אלה יוכלו לבצע את עבודת החימום בפרקי זמן קצרים יותר ולאפות מספר מאכלים בו זמנית.
עצה נוספת להתנהלות נכונה עם התנור היא להימנע מחימום מראש של התנור במידה והדבר לא צוין במפורש במתכון, בעיקר אם מדובר בתנור טורבו. עוד עצה שימושית היא כיבוי התנור או הטוסטר מספר דקות לפני סיום זמן האפייה, מבלי לפתוח אותו. כך החום שנאגר בפנים ימשיך את פעולת האפייה, מבלי לבזבז על כך אנרגיה מיותרת.
במידה ואין בבית חיבור גז, סביר להניח שמתבצע שימוש בכיריים חשמליות, שגם הן בזבזניות לא קטנות של אנרגיה. במקרה של רכישת כיריים חשמליות, כדאי לשים לב לדירוג האנרגטי של המכשיר ולוודא כי מדובר במכשיר יעיל ככל הניתן מבחינת צריכת החשמל שלו. כמו כן, ניתן להתנהל עם הכיריים החשמליות באופן חכם ובכך להביא לחיסכון משמעותי בצריכת החשמל. שימוש בסיר לחץ, למשל, יקצר זמן בישול ארוך, כיבוי האש לפני תום הזמן, תוך השארת הסיר סגור, ועוד.

בחירת מוצרי חשמל לבית

 

המזגן הביתי

המזגן נמצא במקום השני מבחינת צריכת החשמל הביתית, מיד אחרי מכשירי המטבח השונים. בחירה נכונה של מזגן מתאים בהחלט עשויה לחסוך לכם לא מעט הוצאות בעתיד. ממש כמו המקרר, ניתן למצוא מזגנים אשר פועלים באמצעות טכנולוגיה המכונה אינוורטר, אשר מחליפה את המדחס הרגיל. רצוי להעדיף מזגנים אשר פועלים באמצעות טכנולוגיה זו, שכן הדבר עשוי לקצץ את הוצאות החשמל בכשליש.
קיימת חשיבות רבה גם להתאמת המזגן אל גודל החדר אותו הוא צפוי לקרר או לחמם. חשוב מאוד שלא להציב מזגן קטן מדי בחלל גדול, וגם לא מזגן חזק ורציני בחדר קטן מדי. בשני המקרים הדבר יביא לבזבוז רב של חשמל. כדאי להתייעץ עם המוכרים בחנות מכשירי החשמל באשר לסוג המזגן המתאים ביותר לגודל החלל בו הוא יותקן.
דבר נוסף שחשוב לשים לב אליו בעת בחירת המזגן המתאים הינו הדירוג האנרגטי שלו. הדירוגים האנרגטיים נעים בין A ל-G. A מציין את המכשיר החסכוני ביותר, ואילו G את המכשיר הבזבזני. גם במקרה זה, ייתכן שמזגן בעל דירוג אנרגטי יעיל עלול להיות יקר יותר, אך ניתן להיות בטוחים שמדובר בהשקעה שתחזיר את עצמה במהירות, שכן ההבדל בחשבון החשמל עשוי להיות משמעותי מאוד.
יש לא מעט דברים שניתן לעשות בעת השימוש במזגן, על מנת להפוך אותו ליעיל וחסכוני יותר. בין השאר, חשוב מאוד להקפיד להשאיר את החלונות ואת הדלתות סגורים כאשר המזגן פועל. כמו כן, כדאי להחליף את הפילטר של המזגן בתדירות מספקת, וכן לנקות את חלקיו מאבק מדי פעם בפעם. אין צורך בניקוי מקצועי, גם ניקוי ביתי בהחלט עשוי להספיק.

מוצרי חשמל