5 השלבים שאסור לכם לפספס בשיפוץ הבית

שיפוץ הבית הוא משימה מורכבת, בסופה אנו מצפים לתמורה גדולה, שינוי מהותי במראה הבית ובאווירה שלו. על מנת לקבל את התוצאה הרצויה והטובה ביותר עלינו לקבל מספר רב של החלטות נבונות בדרך. בכדי להצליח במשימה הגדולה הזו אספנו לכם מידע חשוב על 5 השלבים שאסור לפספס במהלך שיפוץ הבית. שלבים אלו רלוונטים לכל שיפוץ, בכל סדר גודל ובכל תקציב.

5 השלבים שאסור לכם לפספס בשיפוץ הבית

מגדירים הגדרות חשובות רגע לפני שמתחילים

בעולם המקצועי קוראים לה פרוגרמה, בעולמנו זו פשוט תוכנית עבודה – אותה חשוב מאד ליצור לפני שמתחילים בהליך שיפוץ הבית. בתוכנית נכלול את כל הפרטים הגדולים והקטנים של ההליך. החל מחומרי גלם נדרשים, ריהוט, עבודות נגרות, חשמל, סניטריה, צנרת וכו’, וכלה בעלויות השיפוץ והעבודות עצמן עבור כל פעולה שכזו.
ההגדרות הללו הנכנסות אל תכנית העבודה מסייעות לנו להגדיר לא רק את מה שאנחנו רוצים לשפץ ואילו דרכים לעשות זאת אלא גם את התקציב שיידרש לנו בכדי להצליח לבצע את העבודה. הגדרות תקציב הן חשובות לא פחות, אין דבר גרוע יותר מאשר להיתקע באמצע העבודה מבלי שיש לנו כסף להמשיך או לסיים את השיפוץ.

 

בוחרים נכון, מרוויחים בגדול

בחירה נכונה של אנשי המקצוע כבר מעידה על הצלחה. שיפוצניקים, עובדי קבלן ואנשי מקצוע כמו חשמלאים, אינסטלטורים וכדומה עובדים לפי פרוייקטים, עליכם לבחור את אלו שיודעים לתת את השירות הטוב ביותר, לעמוד בזמנים, לכבד את ההסכם ביניכם וכמובן לעבוד בצורה המקצועית ביותר שיש. בחרתם את הקבלן הנכון? הרווחתם אלפי שקלים. בחירה לא נכונה עולה ביוקר.
אז כיצד תדעו שזהו איש המקצוע שלכם? בעזרת חוות דעת מקצועיות ופרטיות. הקשיבו לפידבקים ותוכלו לדעת שאתם בוחרים את איש המקצוע הטוב ביותר.

 

מנצלים את ההזדמנות לשדרוג כל מערכות הבית

מכיוון שאתם נכנסים לתהליך שיפוץ הבית שממילא הולך להפוך לכם את הבית כדאי מאד שתנצלו את ההזדמנות לערוך כמה שינויים גדולים והתאמות מיוחדות שעד כה לא הזדמן לכם לבצע. אם למשל החלטתם לשפץ את המקלחת נצלו את ההזדמנות והחליפו את הצנרת כולה (בעיקר בבתים ישנים כמובן). אם אתם חוצבים בקירות החדרים להתקנת תקשורות למיניהם נצלו את הזדמנות ושלבו כמה שקעי חשמל נוספים בנקודות נוחות כמו קרבת המיטה וכו’. בדרך כלל שדרוגים נוספים קטנים אלו אינם עולים ביוקר והם מוסיפים המון בסופו של דבר לאיכות החיים שלנו.

 

הופכים את הבית לחכם יותר

שמעתם כבר על מערכות הבית החכם? עכשיו שאתם משפצים את הבית יש לכם הזדמנות להצטרף אל מהפכת הטכנולוגיה של המאה עשרים ואחת. התקינו את כל הכבלים של מערכת התקשורת הכוללת אינטרנט, טלפון וטלוויזיה או לווין בתוך קירות הבית במערך צנרת מיוחדת. בכל החדרים התקינו אשרות לכניסת USB, קליטת אינטרנט מלאה וקווי טלפון כמובן.
כמו כן תוכלו להתקין מערכת המאפשרת שליטה מלאה בחלונות הבית, במיזוג האוויר, בדוד החשמל של המים החמים, בתאורה ועוד.

 

בית ירוק, חסכוני יותר, נעים יותר

דבר נוסף שכדאי לחשוב עליו כשמבצעים שיפוץ לבית הוא להפוך את הבית לירוק יותר. כידוע בית ירוק הוא בית חסכוני ונעים הרבה יותר. אז מה למשל אפשר להוסיף? להתקין מערכת מים אפורים המשמרים את המים המשומשים שלכם ומנתבים אותם לשימוש נוסף להשקייה, ניקיון ועוד.
כמו כן אפשר לנצל את השיפוץ להרחבה והגדלה של חלונות הבית לכניסת אור רב יותר ולאוורור טבעי, לפתוח פתחים נוספים של אוורור וגם להתקין קולטי שמש סולריים על הגג לשימוש בחשמל סולרי במערכת מיוחדת. כל אלו ועוד הם תוספות קטנות שעושות הבדל עצום בסופו של דבר.

אולי יעניין אתכם גם