5 טיפים לפרזול נירוסטה לריהוט

פרזול היא מילה ארמית המזכירה מאוד את תרגומה לעברית. פרזל פירושו ברזל, וממילא פרזול זוהי עבודת ברזול כביכול. כלומר, שילוב מתכת או ברזל בריהוט. השילוב כרוך בפרטים רבים וחשוב לדעת את רזי התחום. להלן 5 טיפים עבורכם בנושא פרזול בנירוסטה. כל סוג מתכת טוב לפרזול אך פרזול בנירוסטה הוא מעולה.

5 טיפים לפרזול נירוסטה לריהוט

1. איכות

כבכל מוצר יש לוודא כבר בהתחלה את איכותו. האיכות היא הקובעת והיא המשמעותית ביותר לאורך ימיו. לעיתים רבות הפרזול מתבצע בריהוט הנמצא במטבח, שם יש אדים ורטיבות. אם איכות החומר לא תהיה טובה, היא יכולה להפוך לחלודה, דבר שפוגע גם באפקטיביות של המוצר וגם במראה שלו. פרט זה אולי נראה שולי, אך בסופו של יום הוא נמצא מול העיניים ונעים לראותו במיטבו.

 

2. צבע

פרזול בנירוסטה לרוב ייראה בצבע אפרפר, זאת מכיוון שהוא מוצר מתכת ועל פי רוב צבעו הטבעי נשאר עמו. כיום קיימות בשוק חברות אשר צובעות את המתכות לפרזול ולצורך כך הן מצפות את המתכות ועל הציפוי הן צובעות צבעים יפים לעין.

 

3. פנימי

ישנם כמה מיקומים מרכזיים לפרזול כאשר לכל אחד מהם ייחודיות מיוחדת שאין בזולתו. יש פרזול המיועד לחלק הפנימי של המוצר המרוהט כמו למשל במסילות, ציריות, גלגלים וכדומה. אלו טמונים בתוך הרהיט וכלל לא נראים מבחוץ, בוודאי לא בשוטף, אך דווקא בהן יש צורך בתשומת לב מיוחדת היות וטיב הרהיט עצמו תלוי בהם. במתקנים לייבוש כלים או מדפים נשלפים אשר פרזולם היה לקוי, תפקוד המוצר כולו נעשה איטי, קלוקל וחורק ומעתה אין נוחות בשימוש בו והאפקטיביות שלו נעלמת.

 

4. חיצוני

מוקד נוסף של הפרזול הוא מחוץ לרהיט. אמנם אין לזה השלכה לגבי תפקודו של הרהיט אך בריהוט נירוסטה קיימת חשיבות ראשונה במעלה למראהו וסגנונו. כאן צריך לקחת בחשבון את הסגנון של הבית, מראה המטבח ואת האופי האישי של הדיירים בבית ולהתאימו לריהוט. הכוונה גם לפרזול מנירוסטה בגופי התאורה, משקופי הדלתות, מתלי המגבות, ידיות, ווי תלייה וכדומה. אלו לעיתים מיוצרים מחומר קליל יותר על מנת להשרות אווירה נעימה יותר, ולהקל את תלייתם על הקירות.

 

5. עלויות

המחירים משתנים מאוד מחברה לחברה ומסוג אחד למשנהו. ישנם מספר פרמטרים המשפיעים על המחיר, כמו למשל העיצוב אשר בדרך כלל מתייחס רק לפרזול החיצוני ולא לעיצוב הפנימי והדבר משפיע ישירות על ערכו. פרט נוסף שעשוי לייקר את העסק הוא גימור, אם רוצים גימור אסתטי ומקצועי ובפרט אם דורשים התאמה אישית של צורה או צבע, הדבר מתגלם אחר כך במחיר. איכות החומר גם היא קובעת ומשפיעה על המחיר וכן עניין האחריות, כל אדם מעוניין באחריות שתלווה אותו בתקופה מסוימת של המוצר ושקלול פרט זה, גם הוא כקודמיו, מייקר ומתבטא בעלות התוצר המוגמר. אך זה שווה.

 

ליצירת קשר לחצו כאן 

אולי יעניין אתכם גם