ריהוט לבית העשוי עץ ותחזוקתו

ריהוט לבית העשוי עץ ותחזוקתו

ריהוט לבית עשוי עץ הוא הריהוט הפופולארי והמבוקש ביותר, לא רק בישראל, אלא ברחבי העולם כולו. העץ הוא חומר גלם מאוד שימושי לייצור רהיטים, וגם כזה המעניק לנו את האווירה וקו העיצוב שרבים מאיתנו מעדיפים על פני חומרי גלם אחרים. המתכת היא קרה מדי, הפלסטיק הוא זול מדי, הזכוכית היא שבירה ושקופה מדי, אבל העץ הוא חומר הגלם המעניק לנו את השילוב הטוב ביותר בין חוזק מבני, עמידות לאורך זמן ותחושה של חיבור לטבע עם אווירה חמה ואותנטית.

 

טיפול באמצעות שמן רהיטים

ריהוט לבית עשוי עץ הוא ריהוט שיש לתחזק אותו בצורה ספציפית אם רוצים להנות ממנו לאורך שנים ארוכות. וכדי להנות ממנו יש לדאוג לכך שלאורך השנים, המראה שלו לא ייפגע ולא יישחק. זכוכית למשל, ניתן רק לנקות, וכך גם רהיטי פלסטיק. כאשר מדובר ברהיטי עץ, יש צורך להעניק לריהוט את הטיפול המתאים שגם יעניק לו את המראה האידיאלי ביום יום. טיפול זה מבוסס על שמן רהיטים, אותו יש למרוח על הרהיט אחת לשבוע או שבועיים. שמן זה מעניק לעץ שכבת ציפוי מגן, אך גם ברק מאוד אטרקטיבי המעניק לרהיט מראה מחודש.

 

מניעה של מגע בין הרהיט למים

תחזוקה של ריהוט לבית עשוי עץ באה לידי ביטוי גם בהיבט של מניעה. בהיבט זה, הדבר החשוב ביותר שצריך למנוע הוא מגע בין הרהיט ובין מים. הדברים נכונים בעיקר כאשר אתם שוטפים את הרצפה בכל שבוע, או אולי אפילו בכל יום או מספר ימים. כאשר מים נכנסים מתחת לבסיס הרהיט או מתחת לרגליו, הם נוטים להישאר שם, ולאורך זמן נספגים בתוך העץ, גורמים להתנפחותו או לריקבון בעץ המלא, מה שלבסוף מוביל לפיצוצים בעץ, עיוות של העץ, קילופים של שכבת הציפוי וכדומה.

 

תפעול נכון של ריהוט לבית העשוי עץ מלא

כאשר מדובר ברהיטי עץ, חשוב להקפיד על שימוש שאינו יוצר עומס חריג על הרהיט כולו. העץ הוא חומר גלם מאוד חזק ועמיד וזאת אכן אחת הסיבות לכך שהוא כל כך נפוץ בייצור רהיטים, אך יחד עם זאת, עץ הוא גם גמיש יחסית לעומת מתכת ולכן עומס רב מדי המופעל עליו בצורה לא נכונה, יכול להוביל בסופו של דבר לעיוותים ברהיט כולו. הדוגמה הטובה ביותר לכך, היא דלתות ארון הנותרות פתוחות לאורך זמן. משקלה של הדלת גורם לכיפוף הציר התופס אותה וזה בתורו יכול לגרום לעיוות בגוף הארון עצמו.

 

הדברת מזיקים הגורמים נזק לרהיטי עץ

אם אתם מזהים עיוותים קשים בעץ, או שאתם מגלים נסורת של עץ ליד הרהיט, ייתכן שהעץ סובל ממזיק מסוים כמו תולעים או נמלים שנכנסים אל תוך גוף העץ, כך שאינכם רואים אותן בעיניים, אך הן מאכלות את העץ מבפנים. במקרה כזה יש להעביר את הרהיט טיפול יסודי באמצעות ריסוס חומר הדברה מתאים.

 

אולי יעניין אתכם גם